top of page

לידה מהחלומות!

גילי פנתה אלי לגבי צילומי לידה. היא ראתה את האינסטגרם שלי וידעה שבדיוק ככה היא רוצה שאתעד גם את הלידה שלה. בפגישה הראשונה, כשדיברתי על הליווי שלי כדולה ראיתי שהיא מחכה שאגיע לחלק המעניין. ״אני סומכת על הגוף שלי״, היא אמרה, הלידה הקודמת הייתה לידה טבעית וטובה, גיל מאוד תמך בי בלידה ואני לא דואגת. היא סיכמה את המפגש ואמרה לי ״הלוואי שגם מצילומי הלידה שלי תזכי שוב מקום ראשון בתחרות צילומי לידה״!


במפגש השני שלנו היא שיתפה שהתינוקת במנח עכוז. כבר היה אז שבוע 35+ להריון, ואני ידעתי שזה בדיוק הזמן לפעול. דיברנו על האפשרויות השונות- היפוך טבעי, לידת עכוז וניתוח קיסרי.

גילי עדיין הייתה מלאה באמונה, בגוף שלה, בתינוקת שיכולה להתהפך ובלידה שתהיה בדיוק כמו שהיא מדמיינת, ועם האמונה שלה התחלנו לעבוד. לימדתי אותם נשימות ותרגילים ספציפיים למנח עכוז, דיברנו על הסיבות שיש לתינוקת לבחור במנח עכוז והבנו איך אפשר לעודד אותה להתהפך.


הם תירגלו במשך שבוע, את כל הכלים שנתתי. ובבדיקת אולטרסאונד הבאה גילינו שהתינוקת הקטנה הסכימה להתהפך! היינו ממש מאושרים, והמשכנו בתכנית המקורית ללידה טבעית. ברקע ימי קורונה ואנחנו מלאי תקווה שלא יהיו שינויים בהנחיות ושאוכל ללוות אותם בלידה. וככה, הימים עברו, הבטן גדלה והצירים לא באו. בגלל שזו לידה שנייה, ציפינו להם קצת יותר מוקדם מהתאריך המשוער. ציפינו וחיכינו וחיכינו עד שהם הגיעו, בשבוע 41+5.


זה היה יום שבת בבוקר, גילי הלכה לביקורת והמוניטור הראה צירים קטנים כל 5 דק׳. היא הייתה בפתיחה 3 אבל הצירים היו חלשים ולא מספיק משמעותיים כדי לקדם את הלידה.

גילי הלכה הביתה ונהנתה מהשבת עם המשפחה. לקראת אחר הצהריים הצירים התחילו להתחזק, הם היו יותר עוצמתיים ותכופים, והחלטנו להגיע לבית חולים .

הם הגיעו על האופנוע הכי בסטייל שיש(17:57). גילי הייתה רגועה, יפיפייה, והתמודדה עם הצירים בכזאת שלווה שאפשר היה לחשוב שהיא בכלל לא בשלב מתקדם. אבל זה בדיוק היופי הגוף שלנו, תראו איך הדברים התפתחו…

נכנסנו למיון ובבדיקה המיילדת אמרה שהיא בפתיחה 1, אתן בטח שואלות איך זה אפשרי? הרי בבוקר היא הייתה בפתיחה 3. זה לגמרי אפשרי, הגוף שלנו הוא דינאמי, נפתח ונסגר בהתאם למצב.

בינתיים גם אמרו לנו שהמרכז לידה הטבעי שהיה חלק מהתכנית שלנו תפוס, ואפילו נשקל מעבר לבי״ח אחר. אמרתי לגילי שאני חושבת שתהיה לה פה קארמה טובה ושכדאי שנישאר.


חיכינו לרופאה שהייתה קצת עסוקה ובינתיים ההתרגשות דעכה.

ההתרגשות ירדה והצירים חזרו, הרופאה בודקת- פתיחה 3! היא מציעה שנישאר באיזור ונראה איך הדברים מתקדמים.

יצאנו החוצה, נשמנו אוויר והזזנו את הגוף. גילי לא רצתה להתרחק מהמיון (כאילו ידעה שמשהו עומד לקרות). תוך כמה דקות הצירים נהיו ממש עוצמתיים, גילי התחילה להשמיעה אנחות וכל ציר היה הרבה יותר עמוק וארוך (19:40).


מיילדת שראתה אותה הציעה שנחזור פנימה, היא אמרה שהמיילדת של המרכז לידה טבעית נמצאת במיון ואולי היא תבדוק אותה. אנג׳לה המיילדת המקסימה בדקה אותה- פתיחה 4-5 אפשר לעלות למרכז לידה טבעית!


שמחנו מאוד! אבל הפעם הלידה כבר הייתה מספיק פעילה וההתרגשות לא הפריעה לקצב הלידה.

המיילדת שכבר מילאה לה את האמבט, הציעה שהיא תבדוק אותה לפני שהיא נכנסת כדי לראות אם היא כבר בפתיחה מלאה, היא הספיקה לשטוף את עצמה ועלתה למיטה- פתיחה 8!

עוד ציר ופוף! המים ירדו!

המים היו מקוניאלים (התינוקת עשתה את הקקי הראשון ברחם).

הרופאה הגיעה וביקשה שנעבור לחדר לידה רגיל. אבל גילי כבר הייתה בפתיחה מלאה והתחילה ללחוץ באופן טבעי. המיילדת הייתה מהממת ואיפשרה לה להמשיך, גילי לחצה עם כל ציר כמו לביאה בטבע.


לאט לאט התחלנו לראות את הראש מבצבץ, אבל עוד לא לגמרי מגיע. גילי נשמה ושוב לחצה, המיילדת תמכה בה עם בד כדי למנוע קרעים ותוך כמה לחיצות פתאום יצא לו הראש.

גילי הושיטה יד ויילדה את התינוקת הקטנה שלה החוצה היישר אל אמא. (21:46)


וואו זאת הייתה לידה מהחלומות!

היינו בעננים! בתוך ענן ענק של אוקסיטוצין.

מסתכלים על הבובה היפה הזו ומנסים לעקל את כל מה שקרה כל כך מהר.

אבל זה עוד לא נגמר. אחרי מנוחה והמון עור לעור על אמא, המיילדת שוקלת אותה.. 4250 גרם שיצאה בלידה פעילה וסופר טבעית בלי קרעים!


המיילדת אמרה שאם היא הייתה יודעת שזו הערכת המשקל היא לא הייתה מכניסה אותה למרכז לידה טבעית. המשקל הגבוה והמים המקוניאלים ממש לא היו תנאים אידיאליים ללידה במרכז לידה טבעית.

אז הם זכו בלידה יוצאת מן הכלל אבל בנינו אולי יש מקום לבחון את הכלל?


אין ספק שזאת הייתה לידה מדהימה! ואיזה כיף שיכולתי לתת להם את התמיכה המתאימה וגם להשאיר להם את סיפור הלידה מצולם כדי להראות לאחות הגדולה ולהיזכר שוב ושוב בכל הרגעים הכי הכי מרגשים.

אהובים, סיפור הלידה שלכם נכנס לי לכל תא בגוף ואזכור אותו תמיד.


אוהבת,

שני.


Comments


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page