top of page
Shani%20Matok%20Photography%20%26%20Birt

!היי, נעים להכיר

אני שני מתוק, כן כן מתוק באמת, שם שקיבלתי מהחצי שלי ועם השנים קיבל מקום של כבוד.

אני בת 36, במקור מרמת גן, כיום גרה בגדרה עם יוגב, בן זוגי למסע ב-14 השנים האחרונות, שני הילדים המושלמים שלנו, מיקה ועומר, וונגה (הכלב שלנו). 
אני הדולה פוטוגרפר הראשונה בישראל, זה אומר שאני דולה, צלמת לידה, ומדריכת הכנה ללידה או יותר נכון ג׳אנקית של לידות.

 

זה תמיד היה מסע בין תשוקה למשמעות

כבר מימי התואר הראשון כשלמדתי צילום ולימדתי אמנות, חיפשתי את התשוקה האמיתית.
חיפשתי את מי חשוב לי ללמד ואת מה חשוב לי לצלם.

ביתי הבכורה, מיקה, נולדה בפילדלפיה (בזמן שליחות בארה"ב), ואיתה גיליתי לראשונה את עבודת הדולה.
זו הייתה אהבה ממבט ראשון, פתאום ידעתי מה אני רוצה לעשות ״כשאגדל״.
כבר בחופשת הלידה, יצאתי ללמוד דולאות בארה״ב (ואז שוב גם בארץ).

בשתי הלידות שלי חווייתי חוויות לא פשוטות, איבדתי המון דם והייתה סכנה ממשית לחיי.
בזכות הלידות למדתי המון על מורכבות ההיריון והלידה, על מאגרי הכוח שהיו בי ולא ידעתי ועל חשיבות האמונה וההקשבה לגוף.

הלידות שלי לימדו אותי להעריך את החיים, לנצור את הרגעים החשובים באמת ועזרו לי למצוא את המשמעות שכל כך חיפשתי – דרכן השילוב בין ליווי לידה (דולה) וצילום לידה היה פשוט טבעי.

 

ללדת בדרך שלך – לידה מבחירה

את מתכוננת לרגע הכי משמעותי בחייך, אני לא סתם אומרת את זה, החיים מתחלקים ללפני ואחרי, ולרגע הזה שלעולם לא תשכחי - כשאת בתוכו הוא אינטנסיבי, מצחיק, מפחיד, מלוכלך, רטוב, יפה, טהור ובעיקר מרגיש כמו נצח...רגע אחרי, את עם תינוק.ת בידיים מנסה לשחזר את סיפור הלידה שלך ולהבין מה עברת.
אבל יש לך את הזכות לבחור. להבין לקראת מה את הולכת, לקבל את הכלים שהכי מתאימים לך, להינות מתמיכה מרגיעה ומקלה ולדעת שיש איתך מישהי שמכירה את התהליך, יודעת מהן הפרוצדורות, ולא עוזבת אותך לרגע לאורך כל הדרך.
אני מאמינה שהלידה שייכת לך ואני כאן לצידך כדי ללוות אותך בדרך שנכונה ומותאמת לך ללידה מתוך בחירה. חווית הלידה שלך חשובה לי מתחילתה ועד סופה ואני מבטיחה להישאר אתך בכל רגע נתון, לא משנה כמה שעות זה ייקח.

תהליך הליווי יעזור לך להגיע אל הלידה מוכנה, עטופה ומוגנת. הליווי המתמשך נותן לך בית פתוח לשאול שאלות ולקבל תמיכה וידע בכל הקשור להריון, לידה והורות ראשונית, לפני תוך כדי ואחרי הלידה.

 

הרגע הכי משמעותי בחייך! איך אפשר בלי תמונות למזכרת?

בשש השנים האחרונות ליוויתי מאות לידות ואני עדיין מתרגשת מכל לידה בכל פעם מחדש. אני זוכה ללוות ולהעניק חוויות לידה טובות ומעצימות ותיעוד של רגעי הלידה מתחילתה ועד סופה.

 

הערך המוסף של הדולה בחדר הלידה מגובה במחקרים וברור היום לכולן. הקשר המיוחד שנוצר בנינו מאפשר לך לקבל את התמיכה הנחוצה יחד עם התיעוד המרגש שיישאר וילווה אותך ואת משפחתך לאורך שנים. תמונות הלידה הן חלק אישי - רגשי משמעותי בתהליך עיבוד הלידה (פוטו תרפיה) בעזרתה תוכלו לחיות את הרגע היפה הזה שוב ושוב. אני מאמינה שלצילומים יש כוח עצום, ללמד, לנרמל ולהעצים את חווית הלידה.

 

סגנון הצילום שלי הוא תיעודי, טבעי ומתמקד ברגשות וברגעים החד פעמיים. 

זכיתי במקום הראשון בתחרות צילום בינלאומית בקטגוריית לידה ולאורך השנים זכיתילצלם מגוון סוגים של לידות בניהן גם לידות בניתוחים קיסריים (דבר שמאוד לא נפוץ בארץ).

לידה היא רגע מכונן, אירוע חד פעמי שמשפיע על שארית חיינו, הייתי רוצה להעניק לכל יולדת חוויית לידה טובה ומחזקת ותמונות עוצמתיות שינצרו את הרגע לעד!

מחכה לשמוע ממך ולחוות יחד את הרגעים המרגשים של החיים

שני מתוק ליווי וצילום לידה

  • Instagram
  • Facebook
bottom of page