top of page

לידת אדר הנרי


סיפור הלידה של אדר כאילו נכתב מראש. לא כמו שכותבים תכנית לידה, תולים בה את כל התקוות ולעיתים היא משתנה שלב אחרי שלב, ואנחנו נותרים כשחקנים ללא תסריט.

סיפור הלידה הזה נכתב בחומר האנושי, כמו נבואה שמגשימה את עצמה.

כבר מהפגישה הראשונה, מסיפורי הלידה הקודמת ראיתי שעומד מולי זוג שסולל דרך אחרת.

שני לאורך כל ההריון הסתכלה על חצי הכוס המלאה, התבוננה בו בחיוביות ובאהבה, ובחרה בו: בחרה להאמין ולשנן שהפעם יהיה אחרת. בחרה בליווי של דולה כדי להיות בעלת כלים ותמיכה מתאימה ללידה שהיא רוצה. ובחרה להכין את הגוף פיזית ובעיקר מנטלית, להאמין בכוחה וביכולותיה ללא ספקות. חשוב להגיד ששני גם ידעה לומר שהיא לא תולה את כל תקוותיה באפשרות אחת, ונסיונה אפשר לה לעצור ולהגיד שאם יהיה צורך בהתערבות כלשהי היא תקבל אותה בהבנה ומתוך ידיעה שהיא עושה ועשתה את כל שביכולתה.

עם ההכנה הזו, הכלים שרכשו בני הזוג והזמן שעבר הם הגיעו ליום הלידה.

ליום עצמו קדמו שבועות של צירים, באים והולכים, מתחזקים ונחלשים, מופיעים ושוב נעלמים. אמנם הייתה זו לידה שנייה אבל השלב הלטנטי היה ארוך, ושני קיבלה אותו בהבנה וכבוד.

לאט לאט הצירים הלכו והתגברו, הצטופפו והתחזקו. אבל שני לא מיהרה, היא יצאה לגן השעשועים, עשתה מקלחת נעימה, שמרה על תנועתיות ונשפה כל ציר למטה והחוצה.

בעשר בלילה שני כבר הרגישה שאולי נכון לגשת לבית החולים, וכך היה. נפגשנו במיון יולדות כששני מחוברת למוניטור. ראינו שבאמת יש פעילות אבל היא עדיין לא מאוד חזקה. האחות בדקה אותה וגילינו ששני בפתיחה 2.

לרגע אחד שני חשבה שאולי היא לא מקשיבה היטב לגופה אבל זה היה בדיוק ההפך. שני הייתה כ״כ קשובה, התמודדה עם הצירים כ״כ יפה והסקרנות פשוט רצתה לדעת איפה דברים עומדים.

הצוות הרפואי הציע לשני לצאת בידיים מלאות, לקבל מעט פיטוצין שיזרז את הצירים והלידה תתפתח במהרה. אבל שני שעברה דרך כ״כ משמעותית עמדה בפיתוי, היא ויתרה על הזירוז וביקשה להשתחרר לביתה. בן זוגה נתן לה את כל התמיכה ללא לחצים מה שאיפשר לה לקבל את ההחלטה הכי נכונה לה.

וכך היה שני שוחררה הביתה עם אמונה בגופה ובתהליך. היא נתנה לצירים להתפתח לבדם, השתדלה לנוח בין ציר לציר ולהקפיד לנשום ולשחרר את הגוף.

בסביבות 2:30 בלילה דורון התקשר להגיד לי שהצירים התחזקו ושהם בדרכם לבית חולים. שמחתי מאוד וכמובן שמיהרתי לפגוש אותם.

כשהגעתי דורון בדיוק קיבל מפתח לחדר ושני כבר הייתה בפתיחה 7!! מכיוון שזו לידה שנייה ידענו שמכאן דברים יכולים להתפתח מאוד מהר והשמחה הייתה גדולה.

שני הייתה מאוד כאובה אבל שמרה על קור רוח, המשיכה לנשום ולנשוף עד שהמיילדת שאלה אותה אם היא מוכנה לדחוף? עמעמנו את האורות כדי לקבל את התינוק הקטן לאווירה נעימה ורגועה כמו ששני רצתה. ושני התחילה ללחוץ. אחרי כ4 לחיצות גדולות בשעה 3:33 ב22.2.18 יצאת אל העולם אדר הנרי, 3715 גרם של מתיקות, עוצמה ואהבה.

יום הולדת שמח!

Comments


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page